Kurs „posłuszny drut”. Technika pracy z drutem ortodontycznym.

WYKŁADOWCA:  dr Mariusz Wilk
TERMIN: 22-23.11.2024 – zapisy do 1.11.2024

GODZINY: piątek 12:00-19:30, sobota 9:00-17:00
MIEJSCE: Hotel Kolumna Park, Hotelowa 1, Przygoń
ORGANIZATOR: STUDIORUM ortokursy@gmail.com  tel: 669 888 222

Cena regularna 3900zł

Zamów w pakiecie 2 lub więcej kursów Studiorum w obniżonej cenie 3750zł /kurs.

ZAPIS NA SZKOLENIA W TRZECH KROKACH

KROK 1 / opłata rezerwacyjna
Po wybraniu szkolenia i zapoznaniu się z regulaminem, dokonaj opłaty rezerwacyjnej na podany w informacji numer konta. W tytule opłaty koniecznie podaj imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę kursu.

KROK 2 / mailowe zgłoszenie na wybrany kurs
Niezwłocznie po dokonaniu opłaty rezerwacyjnej, na adres ortokursy@gmail.com wyślij zgłoszenie z imieniem i nazwiskiem uczestnika, nazwą kursu i danymi do faktury. Podaj numer telefonu do ewentualnego kontaktu. Pamiętaj, że zgłoszenie na kurs stanowi akceptację regulaminu szkoleń. Otrzymasz mailowe potwierdzenie wciągnięcia na listę uczestników szkolenia.

KROK 3 / całkowita opłata za kurs

Najpóźniej 21 dni przed terminem kursu dokonaj reszty opłaty, podając w tytule imię i nazwisko oraz nazwę kursu. Otrzymasz mailowe potwierdzenie uczestnictwa w kursie.

Mimo, iż technika Straight Wire jest dziś wiodąca, większość lekarzy dostrzega potrzebę umiejętności pracy z łukami drucianymi, poprzez ich właściwe kształtowanie, dopasowanie do nietypowych warunków klinicznych, czy wprowadzenie różnorodnych dogięć, poprawiających efekt leczenia. Wpojenie właściwych nawyków pozwala szybko opanować technikę i czerpać satysfakcję z pełnej kontroli nad „upartym“ drutem.
Dla wielu praktykujących lekarzy jest to delikatny obszar, który niepotrzebnie jest omijany, ze względu na pozorną trudność i błędne wyobrażenie o potrzebie posiadania nieprzeciętnych zdolności manualnych. Przygotowany kurs ma obalić te mity i dać swobodę pracy z drutem każdemu uczestnikowi. Podczas szkolenia omówione zostaną podstawowe stopy ortodontyczne, ich właściwości i kliniczne zastosowanie na poszczególnych etapach leczenia oraz metody manipulacji z drutami, pozwalające na maksymalne wykorzystanie ich właściwości mechanicznych oraz minimalizowanie ich degradacji w czasie doginania, co ma kluczowe znaczenie dla skuteczności ich działania klinicznego i podatności na awarie, które w przypadku aparatów grubołukowych mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia pacjenta!

Ćwiczenia praktyczne będą stanowić główną część szkolenia i poświęcone będą aspektom codziennej pracy lekarza w gabinecie, począwszy od dopasowania łuku, poprzez wprowadzanie podstawowych dogięć i najczęściej stosowanych pętli, aż po dopasowanie łuku Goshgariana i wyciągu zewnątrzustnego. Osobnym zagadnieniem będzie praca z łukami krawężnymi z poświęceniem szczególnej uwagi na wprowadzanie torku dla pojedynczego zęba i grup zębów, co dla wielu lekarzy stanowi problem. Uzupełnieniem będą nieskompli- kowane łuki częściowe wspomagające pracę łuku idealnego, w technice Straight Wire.

Kurs jest skierowany do absolwentów szkoleń z aparatów stałych I,II oraz łuków podniebiennych lub dla osób mających podstawy i pewne doświadczenie w pracy z drutem ortodontycznym, chcących udoskonalić swoją technikę.

JEŚLI JESTEŚ POCZĄTKUJĄCYM LEKARZEM, BEZ JAKIEGOKOLWIEK DOŚWIADCZENIA W ZAKRESIE DOGINANIA ŁUKÓW, TO SZKOLENIE PRAWDOPODOBNIE NIE JEST DLA CIEBIE NAJLEPSZYM WYBOREM. Sugerujemy udział w tym kursie, dopiero po odbyciu szkoleń z aparatów stałych (I i II część) oraz łuków podniebiennych.

Wymagane narzędzia (wg katalogu Forestadent):

  • kleszcze Adamsa/Angle’a 501-0402
  • kleszcze Younga 501-0211
  • kleszcze Tweeda płaskie – 2 sztuki 501-0839
  • kleszcze Aderera 501-0701
  • kleszcze De La Rosa 501-0822
  • kleszcze „krokodylki“ do łuków podniebiennych, rekomendowane Dentaurum 003-185-00
  • kleszcze kramponowe 501-0204
  • kleszcze Weingarta 501-0809
  • igłotrzymacz 501-0705
  • zgłębnik, kleszcze do cięcia łuków i drutu ligaturowego, kleszcze do cięcia grubego drutu, pisak niezmywalny,
  • plaster z opatrunkiem, okulary ochronne

Kurs odbędzie się w Hotelu Kolumna Park w miejscowości Przygoń, ul. Hotelowa 1; nr tel: 43 677 27 27.

Plan godzinowy opublikujemy bliżej wydarzenia.
W obu dniach kursu dla uczestników szkolenia przygotowany będzie lunch; catering kawowy dostępny przez cały czas, bezpośrednio w sali wykładowej.

Każdy uczestnik szkolenia indywidualnie rezerwuje noclegi w ramach dostępności pokoi (wskazana wcześniejsza rezerwacja). Na hasło ORTODONTA otrzymają Państwo preferencyjne warunki na usługę noclegową. 

Przy hotelu znajduje się duży, wygodny parking.

Szkolenie ma charakter praktyczny, dlatego ILOŚĆ UCZESTNIKÓW jest OGRANICZONA. O uczestnictwie będzie decydować kolejność wpłat na podany poniżej rachunek.

Cena kursu to  złotych. Wstępną listę tworzymy na podstawie zadatku (stanowiącego część ceny kursu) w wysokości 500 złotych, wpłaconego jednocześnie ze zgłoszeniem lub najpóźniej w ciągu pięciu dni, na konto w mBanku:

STUDIORUM S.C.
34 1140 2004 0000 3402 7604 0797
WAŻNE: w tytule wpłaty należy podać IMIĘ I NAZWISKO uczestnika z dopiskiem POSŁUSZNY DRUT.

Po dokonaniu wpłaty KONIECZNIE należy przesłać na poniższy adres:
ortokursy@gmail.com mail z imieniem i nazwiskiem uczestnika, kontaktem telefonicznym, nazwą kursu na który dokonano przedpłaty i danymi do faktury za szkolenie. Mailowo będziemy potwierdzać wciągnięcie na listę uczestników kursu. Dokonanie opłaty rezerwacyjnej i mailowe wysłanie zgłoszenia jest potwierdzeniem akceptacji regulaminu szkolenia.

Ostateczny termin dopłaty pozostałej kwoty (3400zł), to 21 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Po tym terminie będzie możliwość zapisania się tylko z listy rezerwowej, jedynie w przypadku rezygnacji wcześniej zapisanej osoby. Ewentualna rezygnacja, ze zwrotem dopłaty, możliwa jest do 21 dni przed terminem kursu, później zwrot pieniędzy nie będzie możliwy. Wszystkim osobom, które nie dostaną się na szkolenie z uwagi na brak miejsc, zwracamy opłaty rezerwacyjne.