Ortodoncja ogólnie

Piękny uśmiech to marzenie niemal każdej osoby. Możliwość zaprezentowania równych i białych zębów sprawia, że nasza twarz staje się bardziej atrakcyjna rośnie dobre samopoczucie i podnosi się samoocena. Często jednak uśmiech może wydawać się lekko przyćmiony ze względu na krzywe zęby.
W takich sytuacjach warto skonsultować się z doświadczonym lekarzem ortodontą. Z pewnością odpowie on na pytania dotyczące rodzaju posiadanej wady zgryzu oraz zaproponuje metody leczenia celem jej korekcji.
Warto pamiętać, iż leczenie ortodontyczne może być przeprowadzane w okresie uzębienia mlecznego, mieszanego i stałego czyli we wszystkich grupach wiekowych zarówno u dzieci, młodzieży, dorosłych jak i seniorów.

KIEDY NA PIERWSZĄ KONSULTACJĘ?

Jeśli rodzice są zaniepokojeni wyglądem zgryzu dziecka lub stomatolog uzna, iż wymagana jest konsultacja, należy udać się do ortodonty jak najszybciej. W sytuacji, gdy wszystko wydaje się być w porządku, a rodzice chcieliby jedynie odbyć konsultację dla własnej wiedzy, należy zgłosić się z dzieckiem nie wcześniej niż w 4-5 roku życia.
W 6-7 roku życia zgryz podlega największym i najbardziej dynamicznym przemianom. W tym okresie uzębienie ma charakter mieszany – część zębów mlecznych jest już zastąpiona zębami stałymi. Dobrze zdiagnozowany pacjent w okresie uzębienia mieszanego może być z powodzeniem wyleczony przy zastosowaniu stosunkowo prostych aparatów. Niekiedy jednak pacjenci mimo leczenia w tym wieku aparatami zdejmowanymi, potrzebują dodatkowej terapii stałym aparatem ortodontycznym gdy pojawia się u nich uzębienie stałe. Rozpoczęcie wymiany uzębienia (wypadanie mlecznych zębów i wyrastanie zębów stałych) to bardzo dobry moment na odbycie konsultacji, jeśli dziecko wcześniej nie było u ortodonty.

Więcej informacji znajdziecie w zakładce Jestem przed leczeniem oraz na naszym:

Blogu:

Co to jest wycisk?

40 lat minęło … czas na ortodoncję

Zgryz a higiena jamy ustnej

4 pytania, które często słyszymy …

Videoblogu:
Pierwsza wizyta